Gönüllümüz olmak ister misiniz ?

Gönüllümüz olmak ister misiniz ?

GÖNÜLLÜMÜZ OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

   Çiftliğimizi sürdürülebilir bir hayat nasıl yaşanır bunu yaşamak üzere kurduk. Kurulum aşaması epey vaktimizi aldı ve hala almaya devam ediyor. İlk önce ahşaptan bir ev yaptırdık bir yaz böyle geçti. Arkasından burada yetişenilen tüm meyve ağaçlarını diktik. Hepsine damlama sulama çektik. Yaklaşık yarım dönüme çok çeşitli sebzeler ve şifalı bitkiler diktik.  Eşim çok şık bir yoga platformu inşa etti. Bundan sonra yoga, dans, sinema seyirleri gibi etkinliklere burada devam edeceğiz. Arkasından bir çok planlarımız var. Tüm bunları iki kişi yapmak çok zor bu anlamda ekolojik hayatı merak edip ve bunun için neler yapılması gerekir diye deneyimlemek isteyenlere kapımız daima açık.

   Gönüllüler buraya geldiklerinde bağ bahçe işlerinde, ekolojik yapıların yapımında, ağaçlarımızın bakımında bize yardımcı oluyorlar. Karşılığında ise burada yapılan peynir, yoğurt, şifalı çaylar, çeşitli kremler, kompost, ekolojik yapılar vs.  yapımını öğrenip çiftliğimizde yiyip içip ücretsiz konaklayabiliyorlar. 

   Genellikle güne yoga yaparak başlıyoruz. Ardından kahvaltı hazırlıkları ve kahvaltı arkasından 3 saat çalışma sonrasında öğle yemeği ve dinlenme. Saat 16:00 gibi tekrar 2 saat çalışıp akşam yemeği, ateş başı sohbetleri ve dinlenme şeklinde günlerimiz geçiyor. Bazen işe ara verip köyümüzün veya civardaki güzel yerlerin keşfine çıkıyoruz. Burası 700 m irtifada olup etrafı hep ormanlarla çevrili bir yer bu yüzden birçok vahşi hayvana rastlayabilirsiniz ( arazimiz tellerle çevrili olduğundan korkmanıza gerek yok bu arada doğada en korktuğumuz canlı doğaya verdiği tahribattan dolayı insan). 

    Siz de gelip bu deneyimleri yaşamak ve kendi deneyimlerinizi bize aktarmak isterseniz çiftliğimizin kapıları açık bekleriz.

Yoga platformu temeli
Ateş başı sohbetleri

mrrm

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir